سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما

لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه
آن حضرت، آیینِ خانه داری و همسرداری را به خوبی مراعات می کردند و سراسر زندگی شریف‌شان، درس‌هایی برای همه زنان است که باید فراگیرند تا به سعادت و خوشبختی برسند.
به گزارش گروه اجتماعی مشرق، درست زیستن و معاشرت کردن با همسر و فرزندان و سامان بخشی به امور خانه و زندگی در سیره حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به صورت تکامل یافته خودنمایی می‌کند و این مسأله مهم ایشان را به عنوان الگویی در مسائل حوزه خانواده برای همه دوران تاریخ قرار داده است.

آن حضرت سلام‌الله‌علیها، آیین خانه داری و همسرداری را به خوبی مراعات می کردند و سراسر زندگی شریفشان، درس هایی برای همه زنان است که باید فراگیرند تا به سعادت و خوشبختی برسند.

در ادامه به گوشه ای از رفتار و خصلت های آن حضرت سلام‌الله‌علیها در مسائل خانوادگی خواهیم پرداخت.

ایجاد اعتماد به نفس در فرزندان ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در یکشنبه 93/12/24 | نظر

 


 از این روایت معلوم می‌شود فرزندان با مادر راحت‌تر هستند، و برای همین هم مادران باید بیشتر به جنبه‌های تربیتی فرزندانشان بپردازند این عمل دانش فرزند را تقویت نموده و بالا خواهد برد.


مادری چون زهرا

یکی از اصول حاکم بر زندگی فاطمه زهرا دقت در تربیت فرزندان و تحمل همه مشقت‌‌های لازم برای ارائه بهترین انسان‌ها به جامعه بوده است .

رنگ مادی زندگی نباید آن چنان غالب و مهم جلوه داده شود، به شکلی که اساس تشکیل زندگی و اهداف انسانی در آن فراموش گردد. یکی از اهداف زندگی زناشویی تکثیر و بقاء نسل انسان هاست. آن هم انسان‌هایی که در نتیجه تربیت و زحمات والدین، شایسته نام انسانی باشند. زندگی اگر چه از نظر مادی ساده باشد می تواند از نظر تربیتی و معنوی ایده‌آل باشد و لباس تقوا برای فرزندان با اهمیت تر از لباس ظاهرو لباس بدن است.

یکی از وظائف سنگین و مهم حضرت زهرا موضوع بچه داری بود. فرزندان او اشخاص عادی نبودند. کلمه بچه‌داری ، جمله کوتاهی بیش نیست ولی معنای بسیار مهم و دامنه داری دارد. پدر و مادر وظیفه بزرگی دارند. تمام حرکات و گفتار پدر و مادر در روح حساس و لطیف فرزند تأثیر می‌گذارد. حضرت زهرا که خود تربیت شده دامن وحی بود از تربیت اسلامی اطلاع داشت و می‌دانست چگونه شیر مادر و بوسه بر کودکانش و حرکات و اعمال و گفتارش، در روحیه حساس کودکانش اثر دارند.

مادر جزء زنانی نبود که محیط خانه را کوچک بشمارد، او محیط خانه را بسیار بزرگ و حساس می‌دانست. می‌دانست که تربیت شدگان این مدرسه، هر درسی را که در اینجا بیاموزند، در میدان بزرگ اجتماع پس می‌دهند.

حضرت زهرا  از زن بودن احساس عظمت و بزرگی می‌کرد.

  

ارتباط علمی حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها با فرزندانش ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در شنبه 93/1/16 | نظر
نویسنده rezahosni در شنبه 92/12/24 | نظر
معاون جذب و پشتیبانی ستاد بازسازی عتبات‌ عالیات در استان تهران با بیان اینکه این طرح به طور منطقی چهار سال دیگر طول می‌کشد، افزود: با این وجود، دوستان ما در این مجموعه تلاش می‌کنند که تا دو سال دیگر کار را به پایان برسانند.نویسنده rezahosni در دوشنبه 92/12/19 | نظر

کدنویسی : ثامن تم ::: گرافیک : دختر چادری

Web Template By : Dokhtar-chadori.ir

آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
پایگاه فرهنگی دختر چادری