سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما

لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه

 


تلاش زن و مرد برای جلب محبت همسر خود قابل توجه است، خصوصا در زمانه ای که جلوه های بیرون از خانواده برای زوجین متنوع و زیاد گشته است. تشکر از همسر به شیوه های مختلف کمک میکند تا انسان به راحتی بتواند محبت طرف مقابل را به خود جلب نماید.

 


انتخاب همسر از نگاه قرآن

انسان امروزی برای رسیدن به خوشبختی و سعادت، تلاشهای زیادی را انجام می دهد، که گاها منجر به تحمل هزینه های سنگینی نیز می شود، این در حالی است که دین مبین اسلام  روشهای کم هزینه ای را برای رسیدن به خوشبختی و آرامش توصیه کرده است، و فقط کافیست انسان با استفاده از مطالعه و یا مشاوره با این روشها آشنا گردد.

یکی از مهم ترین و تأثیر گذار ترین روش برای رسیدن به خوشبختی و آرامش ایجاد جو تشکر و قدردانی در خانواده می باشد.

یکی از علل عدم تشکر و قدردانی از همسر در زندگی نداشتن اطلاعات لازم در مورد آثار و برکات انجام این عمل می باشد. سپاسگذاری از افعال و گفتار طرف مقابل در زندگی می تواند رنگ و بوی نشاط و خوشبختی را به زندگی هر زوجی وارد نماید.

در این جا سعی شده به پاره ای از آثار و برکات تشکر و قدردانی در زندگی خانوادگی اشاره شود، تا خانواده ها با آشنا شدن به این موارد، خود را ملزم به این نکته مهم اخلاقی، رفتاری  "تشکر از همسر" در زندگی خود نمایند.

به امید روزی که شاهد اختلاف بین هیچ زوجی نباشیم. ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در سه شنبه 92/11/15 | نظر
نویسنده rezahosni در یکشنبه 92/11/13 | نظر

خرافاتی‌های عزیز، بخوانید!


 


 

کمی فکر کنید! آخرین باری که از پرواز کلاغ بالای سرتان یا رد شدن گربه‌ای سیاه از جلوی پایتان، دیگر مطمئن شدید که تا پایان آن روز باید منتظر اتفاقات شومی باشید.....

 

 


خرافه

کمی فکر کنید! آخرین باری که از پرواز کلاغ بالای سرتان یا رد شدن گربه‌ای سیاه از جلوی پایتان، دیگر مطمئن شدید که تا پایان آن روز باید منتظر اتفاقات شومی باشید به خاطر دارید؛ وقتی کف دست‌تان به خارش افتاد و ذوق‌زده شدید که بزودی پولی گیرتان خواهد آمد یا وقتی به‌دنبال یک خنده طولانی از ته دل ناگهان ترسیدید که مبادا پشت هر خنده‌ای گریه باشد یا وقتی با دیدن تفاله چای در فنجان فکر کردید که بزودی برایتان مهمان خواهد آمد؟

اینها نمونه هایی از عقاید خرافی است که ما هر روز با آنها سر و کار داریم؛ باورهای خرافی امروزه آنچنان در تار و پود زندگی بسیاری از مردم رسوخ پیدا کرده است که کنار گذاشتن و ترک این باورهای خرافی تقریبا غیرممکن شده است. اینها دارای جایگاه ویژه ای شده که جدا کردن آنها از این باورها تقریبا غیرممکن است.

ردپای خرافات کم و بیش در زندگی بسیاری از ما دیده می شود؛ باورهای خرافی در سایه ناآگاهی مردم بیشتر مجال خودنمایی پیدا می کنند.

اما براستی خرافه چیست و چرا مردم جذب آن می شوند؟

 

خرافه چیست؟ ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در یکشنبه 92/11/13 | نظر

«یا ایها النبی، قل لازواجک و بناتک و نساء المؤمنین یدنین علیهنّ من جلابیبهنّ ذلـک ادنی ان یعرفن فلایؤذین و کان الله غفوراً رحیماً؛ ای پیامبربه زنان و دختران خود و به زنان مؤمن بگو روسری‌های بلند بر خود بیفکنند، این عمل مناسب‌تر است، تا (به عفت و پاکدامنی) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند و خداوند آمرزنده‌ی مهربان است».1(سوره‌ی احزاب،آیه‌ی 59 )

در این نوشته، برآنیم که آیه‌ی مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و برخی از نکات پیرامون آن را که نتیجه ی مطالعه‌ی کتب تفسیری می‌باشد، به رشته‌ی تحریر در آوریم.شایسته‌ی یادآوری است که این نوشته، قصد تفسیر آیه را ندارد و تنها به بیان نکات اجمالی آن بسنده می‌کند،اما پیش از طرح نکات، لازم است مفهوم حجاب بررسی گردد.

آثار و پیامدهای رعایت حجاب

ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در شنبه 92/11/12 | نظر

صدفی برای گوهر

صدفی برای گوهر (2)

 

تلاش استعمارگران

در فرهنگ کشورهای اسلامی و به ویژه ایران، حجاب از جایگاه بلندی برخوردار است و دشمنان همواره تلاش کرده‏ اند میان حجاب و اصل دین جدایی به وجود آورند. بر همین اساس، استعمارگران در ایران، رضاخان، در افغانستان، امان اللّه‏ خان و در ترکیه، کمال آتاتورک را برگزیدند تا ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در شنبه 92/11/12 | نظر

hijabحجه الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی تعریف میکند که وقتی در “موسسه اسلامی نیویورک”مشغول فعالیت بودم روزی دختر جوانی آمد که میخواست مسلمان شود گفتم برای پذیرفتن اسلام ،ابتدا باید خوب تحقیق کنید بعد اگر به این نتیجه رسیدید که دین اسلام دین حق است می توانید مسلمان شوید .او رفت و شروع به مطالعه کرد .در این بار چندین بار دیگر به من مراجعه کرد و در نهایت با ناراحتی گفت “اگر مرا مسلمان نکنید من میروم و در وسط سالن داد میزنم و میگویم :من مسلمانم!”

گفتم حالا که در پذیرفتن اسلام مسمم شده اید فردا که روز میلاد است بیایید تا مراسم تشریف شما انجام شود.

روز بعد در بین مراسم گفتم این خانم می خواهد امروز به دین مبین اسلام مشرف شود.

 

یکی از حضار گفت :”لابد این دختر عاشق یک پسر مسلمان شده و چون دین ما اجازه ازدواج او را نمی دهد می خواهد به صورت صوری مسلمان شود.”

گفتم:”"از صراحت لهجه شما متشکرم !ولی این طور که شما گفتید نیست زیرا او در مورد حقانیت اسلام ،مطالعه گسترده ای داشته است.به عنوان مثال در عقاید اسلامی چیزی به نام “بداء”هست که میدانم هیچ کدام از شما چیزی از ان نمیدانید ولی این دختر خانم می داند”

به هر حال او در آن مراسم ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در سه شنبه 92/11/8 | نظر

راه هایی برای افزایش محبت شوهر

چگونه در دل شوهر راه یابیم؟
با شوهری که از سر کار می آید چه رفتاری دارید ،الف- چه باید کرد؟1- سلام و احوالپرسی معمول منتها با خوشرویی و گفتن «خسته نباشید».2- گرفتن کیف، کت و بسته های خریداری شده3- دادن خبرهای خوش4- آرام کردن فرزندان و هر یک را به کاری مشغول کردن.5- سریع آماده کردن میز غذا یا چیدن سفره.
نویسنده rezahosni در دوشنبه 92/11/7 | نظر

ناراحت نباش؛ حرکت کن

ناراحت نباش؛ حرکت کن
آیا شما آدم موفقی هستید یا نه، دچارناامیدی شده اید و نمی دانید بااین زندگی سخت و طاقت فرسا چه کنید؟ متأسفانه ، عده زیادی از ما جوانان به دلیل نشناختن خود و مشکلات و نارسایی هایی که دامنگیرمان شده است، موفقیت را امری دور و دست نیافتنی می دانیم . برای همین بسیاری از ما به دنبال یافتن راه های کسب موفقیت هستیم .
نویسنده rezahosni در دوشنبه 92/11/7 | نظر

تأثیر رنگ بر زنان و زندگی

تأثیر رنگ بر زنان و زندگی
رنگ ها به لحاظ روان شناسی روی افراد تأثیرات خاصی دارد. هر فرد به رنگ خاصی تمایل بیشتری دارد. در این میان محققان دریافته اند که رنگ ها روی زنان و مردان تأثیرات متفاوتی برجای می گذارد. ادامه مطلب...


نویسنده rezahosni در دوشنبه 92/11/7 | نظر
نویسنده rezahosni در چهارشنبه 92/11/2 | نظر
<      1   2   3   4   5   >>   >

کدنویسی : ثامن تم ::: گرافیک : دختر چادری

Web Template By : Dokhtar-chadori.ir

آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
پایگاه فرهنگی دختر چادری